Odwieczny problem z gardłem, uchem i zatokami

napisał/a: Adarka 2008-11-12 11:51
Dziękuję za szybką odpowiedź, rozumiem kwestię wzmacniania, ale co z nadal trwająca infekcją? nie należy jej zbic atybiotykiem, który sie sprawdził w czerwcu tj. odpowiednikiem klacidu, a dopeiro potem wzmacnianie? czy może równolegle? migdały są zajęte ropą, co skonsultowałam u laryngologa dziś rano-po zajrzeniu w gardlo stwierdził, że należy je wyciąć i nawet nie spojrzał na wynik wymazu.
napisał/a: izulla75 2008-11-12 13:09
Doktorze, jeszcze tylko poproszę o instrukcje, jak długo i w jakich dawkach stosować Nystatynkę i moje "małe co nieco" - i już biegnę się leczyć! ;)
Dzięki, pozdrawiam!!
napisał/a: Peter 2008-11-12 13:17
Adarka - jak one są zajęte ropą, to zmienia postać rzeczy. Obawiam się, że antybiotyk nie rozwiąże problemu. Owszem, można go podać.
Możliwości są dwie - albo je usunąć, albo trzeba zastosować konkretne leczenie (jak wyzej), migdałki zacząć oczyszczać z ropy poprzez wyciskanie i smarowanie jodyną z gliceryną 1:1. Być może tak uda się rozwiązać problem, ale też nie na pewno.
napisał/a: Peter 2008-11-12 13:22
Izulka75 - Esberitox tak jak na opakowaniu dla osoby dorosłej, a czas stosowania min. 6 tyg. Można po 1 msc. przerwy powtórzyć. Preparat z cynkiem i selenem np. Bio -selen-cynk 1 tabl. raz dziennie po posiłku.
napisał/a: dardar 2008-11-12 13:43
Panie doktorze, jeszcze jedna sprawa:

- przepraszam za pytanie ale .... zupełnie z innej profesji jestem.... Dicortineff to jak przeczytałem krople do oka. wszystko ok? wkraplać do nosa na Streptococcus pneumoniae?

- jak długo zalecał by Pan stosowanie Flukonazolu na Candidia albicans podawanego zgodnie z masą ciała... jakaś dawka na poczatek większa? Przypomnę że córka ma niespełna 7 lat.

podziwiam Pańską aktywność na tym forum

Życzę satysfakcji z pracy i liczę po cichu na odpowiedź
napisał/a: Peter 2008-11-12 14:25
Tak, krople do oka można wkraplać do nosa, ale nie odwrotnie. Z pełną świadomością w tym zakresie je poleciłem. One zawierają aktywny wobec tej bakterii antybiotyk i czynnik przeciwzapalny.
Optymalna dawka Flukonazolu to będzie dawka 50 mg 1 raz dziennie przez 7 dni.
Pozdrawiam :)
napisał/a: Ann_ 2008-11-15 23:01
Witam

Pytanie do Pana Petera.

Czy krople EUPHORBIUM COMPOSITUM S można przyjmować wraz z EUPHORBIUM COMPOSITUM SN.
Czy to są te same preparaty tylko w innej wersji?

Proszę również w razie możliwości o ocenę mojego przypadku.
Od kilku miesięcy mam przewlekłe bóle głowy. Baaa od kilku lat natomiast teraz uległy one zmianie. Ból jest najczęściej prawostronny. Podczas bólu głowy prawy łuk brwiowy jest delikatnie obrzęknięty.
Ból w 90% pojawia się z rana i jest dość specyficzny: mianowicie jeśli tylko się obudzę i wstanę od razu z łóżka ból nie występuje lub jest bardzo słaby. Natomiast jeśli leżę w łóżku kilka - kilkanaście minut zaczyna się ból głowy który trwa cały dzień. Na początku myślałam, że to problem z przysadką, pierwsze badanie (Rezonans magnetyczny) w 2005 roku wykazało cytuję "zmiany najprawdopodobniej zapalne, w obrębie zatoki klinowej" oraz "zatoka klinowa z przegrodami kostnymi, w jej obrębie po stronie lewej i w lewym zachyłku bocznym widoczne są struktury hipointensywne, nieulegające wzmocnieniu pokontraktowemu, jak w przypadku obecności płynu lub pogrubiałej śluzówki.

Drugie badanie robione kilka dni temu "zatoka klinowa i zatoki jamiste bez cech patologii"
Już sama nie wiem co mi dolega. Mogę śmiało napisać, że głowa boli mnie prawie codziennie tylko z różnym nasileniem. Neurolog stwierdził, że wszystko z moją głową jest w porządku. Co tu robić do kogo się udać, czy to jednak są te zatoki - nie mam kataru, gardło mam czyste. Noszę okulary, szkła z -.
Dodam jeszcze, że z tabletek przeciwbólowych działają Aspirin Migren oraz zimny okład z Aromatolem - ten drugi tylko łagodzi ból.

Czy ma Pan dla mnie jakąś radę co to może być?? Co ewentualnie mogę stosować?

Pozdrawiam
Ania, lat 24.
napisał/a: Ann_ 2008-11-16 08:22
"Podczas bólu głowy prawy łuk brwiowy jest delikatnie obrzęknięty." mam na myśli dokładnie od strony nosa - pod brwią tak do połowy oka. Ogólnie rzecz biorąc ból umiejscawia się u nasady nosa i promieniuje w różnych kierunkach - kwestia dnia. Ból jest typu ściskającego (tak jakby imadło ściskało mi głowę). Nie mogę się wtedy skoncentrować.

Dodam, że nie stosuję żadnych leków (nie licząc przeciwbólowych).
Nie wiem czy jest to dziedziczna choroba, moja mama również miała robioną punkcję zatok i była leczona w tym kierunku.
napisał/a: Peter 2008-11-17 07:20
Oba leki można łącznie stosować.
To może być problem od zatok. Do tego przypuszczam dołączają się obrzęki limfatyczne.
Typowymi lekami są właśnie Euphorbium, Echinacea comp. SN i Lymphomyosot. Mogą być pomocne.
Pozostaje jeszcze sprawa, czy nie jest to problem infekcyjny tła bakteryjnego. Możliwe, że wymazy (nos, gardło) coś pokażą.
napisał/a: Ann_ 2008-11-17 10:20
W tej chwili stosuję Euphorbium w sprayu, ale poprawa następuje dopiero po południu. Do laryngologa jestem umówiona w następnym tygodniu.

Czy np Ibuprom zatoki stosowany przez kilka dni coś tu zmieni? Czy jest to tylko preparat przeciwbólowy i nie wpłynie on na ogólną poprawę mojego stanu. To pierwsze pytanie a drugie mam w domu Olbas, może zastosować dodatkowo inhalacje?

Proszę mi jeszcze napisać czy rezonans, który wykonywałam nie powinien pokazać problemów z zatokami?
napisał/a: Peter 2008-11-17 12:03
Rezonans powinien pokazać problem, ale wszystko zależy, na czym ten problem będzie polegał. Nie wszystkie zmiany są do uchwycenia. Jeśli to ma podłoże limfatyczne (jak przypuszczam), to nie jest to łatwa sprawa do diagnostyki.
Ibuprom zatoki to lek zmniejszający objawy i doraźnie może przynieść ulgę. Przyczyny natomiast nie zwalczy.
Inhalacje nie zaszkodzą.
napisał/a: Ann_ 2008-11-17 13:24
Dobrze więc, Ibuprom odpada. Echinacea comp. SN z tego co wyczytałam w poprzednich Pana postach, że najlepiej działała gdy jest w postaci zastrzyku. Więc na razie go pominę.

Zdecyduję się na Lymphomyosot firmy (Heel) proszę tylko napisać mi chodzi tu Panu o krople czy tabletki? Oraz jakie dawki mam stosować i przez ile czasu.